Aaudio Imports przedstawia wzmacniacze i przedwzmacniacz niemieckiej firmy Aaron.

Udostępnij

Dwu-, trzy- i sześciokanałowe urządzenia serii Aaron wybijają się ponad swoją klasę cenową dynamicznym brzmieniem, dostarczając precyzji, niuansów i uderzenia

PARKER, CO, 15 lipca 2010 - Aaudio Imports, wiodący dostawca światowej klasy produktów audio klasy high-end, wprowadza na rynek amerykański rodzinę czterech wyjątkowych, wysokiej klasy wzmacniaczy i przedwzmacniacza firmy Aaron z Niemiec, firmy dedykowanej potrzebom poważnych melomanów. Seria Aaron firmy Audio Imports obejmuje dwukanałowy zintegrowany wzmacniacz klasy high-end No. 1.a, dwukanałowy stereofoniczny wzmacniacz klasy high-end No. 3 Millennium, trzykanałowy wzmacniacz klasy high-end No. 33 Cineast, zintegrowany wzmacniacz klasy high-end XX Anniversary oraz wielokanałowy przedwzmacniacz klasy high-end No. 22 Cineast.

Wzmacniacze i przedwzmacniacz dostarczają niezwykłych osiągów muzycznych na poziomie, który angażuje słuchaczy swoją dokładnością i emocjonalnym oddziaływaniem. Wydobywają z głośników jakość dźwięku, który jest wysoce skupiony, dynamiczny i przejrzysty, ujawniając najbardziej subtelne niuanse muzyki. Potężny, a zarazem precyzyjny, dźwięk jest zrównoważony i wysoce rozdzielczy, z głębią i skalą. Firma używa najlepszych komponentów i ręcznie obrabia obudowy z polerowanego, szczotkowanego aluminium w swojej niemieckiej fabryce.

Przystępnie wycenione pomiędzy 3200 a 5500 dolarów, wzmacniacze i przedwzmacniacze serii Aaron posiadają niewiarygodnie wysoką wierność jak na swoją klasę. Są one tak dobre lub lepsze niż porównywalne cenowo komponenty, i konkurują z komponentami wielokrotnie droższymi od nich.

Komponenty serii Aaron s± również produkowane zgodnie z pojawiaj±cymi się nowymi standardami Zielonego Rynku. Wszystkie komponenty są zgodne z dyrektywą RoHS (Restriction on Hazardous Substances), międzynarodową inicjatywą ekologiczną mającą na celu ograniczenie stosowania ołowiu, rtęci, kadmu, sześciowartościowego chromu oraz trudnopalnych polibromowanych bifenyli i polibromowanego eteru difenylowego w sprzęcie elektronicznym.

Wzmacniacz zintegrowany No. 1.a Zintegrowany wzmacniacz klasy High-End No. 1.a został zaprojektowany tak, aby przewyższyć najwyższe oczekiwania audiofilów. Następca legendarnego, długoletniego wzmacniacza Aarona No. 1, No. 1.a dostarcza 95 W mocy ciągłej do każdego z dwóch kanałów przy 8 omach, 160 W przy 4 omach i 250 W przy 2 omach. Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD) wynoszą ultra niski poziom 0,0127 procent przy 8 omach.

Na panelu przednim umieszczono przełącznik wejść, 64-stopniowe pokrętło głośności z funkcją Standby oraz niebieski, dwuwierszowy wyświetlacz LCD. Na tylnym panelu umieszczono sześć kompletów pozłacanych wejść RCA, wyjście magnetofonowe, pętlę procesora, wyjście przedwzmacniacza, umożliwiające podłączenie dodatkowego wzmacniacza w układzie bi-amping oraz zestaw złączy głośnikowych, akceptujących wtyki szpilkowe, bananowe lub goły przewód. W komplecie znajduje się również pilot zdalnego sterowania na podczerwień, wyfrezowany z jednego bloku aluminium.

Model No. 1.a dostępny jest w wersji ze szczotkowanego aluminium w kolorze srebrnym Aaron lub w pięknym odcieniu nocnej czerni, inne kolory dostępne są za dodatkową opłatą. Sugerowana cena to? $5,500 (US MSRP).

Wzmacniacz No. 3 Millennium Stereofoniczny wzmacniacz High-End No. 3 Millennium zaprojektowano pod kątem zapewnienia mocy, kontroli i precyzji, dostarczając muzykę z imponującą dynamiką i naturalnym wrażeniem koncertu na żywo. Pomaga on głośnikom osiągnąć optymalną wydajność, dzięki czemu słuchacze słuchający muzyki małych zespołów, takich jak kwartety kameralne i jazzowe, lub dużych orkiestr i wydarzeń rockowych, będą mogli przenieść się w czasie do rzeczywistego doświadczenia.

Wzmacniacz dostarcza 100 watów mocy ciągłej do każdego z dwóch kanałów przy 8 omach, 180 watów przy 4 omach, 320 watów przy 2 omach i 550 watów przy 1 omach. THD wynosi ultra niski poziom 0.0087 procent przy 8 omach. Model No. 3 Millennium dostępny jest w wersji wykonanej ze szczotkowanego aluminium w kolorze srebrnym Aaron lub w pięknym odcieniu nocnej czerni, inne kolory dostępne s± za dodatkow± opłat±. Sugerowana cena to? $3,950 (US MSRP).

Wzmacniacz No. 33 Cineast Trzykanałowy wzmacniacz No. 33 Cineast High-End sprawia, że muzyka filmowa ożywa dzięki pozornie nieograniczonej dynamice i imponująco realistycznemu, naturalnemu brzmieniu, które sprawia, że słuchaczom stają włosy dęba. Zaprojektowany z myślą o mocy, kontroli i precyzji, No. 33 Cineast charakteryzuje się perfekcyjnym wykonaniem i zapewnia wrażenia słuchowe, które sprawiają, że filmy stają się niezapomniane.

Wzmacniacz dostarcza 100 watów mocy ciągłej do każdego z trzech kanałów przy 8 omach, 180 watów przy 4 omach, 320 watów przy 2 omach i 550 watów przy 1 omach. THD wynosi ultra niski poziom 0,0087 procent przy 8 omach. Połączenia obejmują pozłacane gniazda RCA dla trzech kanałów wejściowych.

No. 33 Cineast dostępny jest w wykonaniu ze szczotkowanego aluminium w kolorze srebrnym Aaron lub w pięknym odcieniu nocnej czerni, inne kolory dostępne są za dodatkową opłatą. Sugerowana cena wynosi? 5.500 USD (US MSRP).

XX Anniversary Amplifier XX Anniversary Integrated High-End Amplifier to limitowany model dwukanałowy, zaprojektowany w celu zapewnienia potężnego i precyzyjnego odtwarzania ulubionych wykonań muzycznych swoich właścicieli, przewyższając ich najwyższe oczekiwania. Zawiera on złącza dla sześciu urządzeń, takich jak odtwarzacz CD, tuner i nagrywarka, a także wyjście przedwzmacniacza dla bi-ampingu.

Wzmacniacz dostarcza 80 watów mocy ciągłej na każdy z dwóch kanałów przy 8 omach, 140 watów przy 4 omach, 270 watów przy 2 omach i 300 watów przy 1 omach. THD wynosi ultra niski poziom 0,0014 procent przy 8 omach. Na panelu przednim umieszczono przełącznik wejść, 64-stopniowe pokrętło głośności z funkcją Standby oraz niebieski, dwuwierszowy wyświetlacz LCD. Na tylnym panelu znajdują się pozłacane wejścia liniowe RCA dla sześciu urządzeń, dwa wyjścia głośnikowe typu "binding post" oraz dwukanałowe wyjścia przedwzmacniacza. W zestawie znajduje się również pilot zdalnego sterowania na podczerwień.

XX Anniversary dostępny jest w wykonaniu ze szczotkowanego aluminium w kolorze srebrnym Aaron lub w pięknym odcieniu nocnej czerni, inne kolory dostępne są za dodatkową opłatą. Sugerowana cena wynosi? 3.200 USD (sugerowana cena detaliczna w USA), plus 350 USD za opcjonalnego pilota zdalnego sterowania.

Przedwzmacniacz No. 22 Cineast Wielokanałowy przedwzmacniacz High-End No. 22 Cineast to model sześciokanałowy, zaprojektowany jako centralne sterowanie wysokiej klasy systemem stereo lub surround, sterujący pracą do ośmiu urządzeń, w tym odtwarzacza CD, tunera, odtwarzacza DVD, sprzętu surround oraz urządzenia nagrywającego. Zapierające dech w piersiach dzieło technologii i sztuki, No. 22 Cineast zapewnia perfekcję tonalną zarówno miłośnikom dźwięku stereo, jak i wielbicielom doświadczeń multimedialnych.

W skład wyposażenia wchodzi potencjometr głośności, który pozwala użytkownikom na ustawienie poziomu dźwięku z dokładnością do jednego decybela, niebieski, dwuwierszowy wyświetlacz LCD wbudowany w 10-mm grubości aluminiowy panel przedni oraz wysokiej klasy pilot zdalnego sterowania wykonany z bloku frezowanego aluminium. Połączenia obejmują sześć zestawów pozłacanych wejść i wyjść RCA.

No. 22 Cineast doskonale uzupełnia wzmacniacz Aaron's No.3 Millennium dla dźwięku stereo i No. 33 Cineast dla pełnej przyjemności dźwięku przestrzennego. No. 22 jest dostępny w szczotkowanym aluminium w kolorze srebrnym Aaron lub w pięknym odcieniu nocnej czerni, z innymi kolorami dostępnymi za dodatkową opłatą. Sugerowana cena to? $3,900 (US MSRP). O firmie Audio Imports Firma Aaudio Imports z siedzibą w Parker, Colorado, jest wiodącym dostawcą prawdziwie światowej klasy produktów audio klasy high-end dla najwyższej klasy dealerów. Jego producenci high-end, wybrane z firm na całym świecie, również wyróżniają się z tłumu, a obejmują Aaron i Acapella w Niemczech, Audiotop w Szwajcarii, Bergmann Audio w Danii, Einstein Audio Components w Niemczech, Isoclean Power w Hong Kongu, Lindemann i Millennium Audio w Niemczech, Stage III koncepcji w USA, Weizhi Precision w Tajwanie i Ypsilon Electronics w Grecji. Dealerzy Aaudio Imports to prawdziwi miłośnicy muzyki, wybrani ze względu na znajomość produktów, umiejętności słuchania i chęć poszukiwania tylko tego, co najlepsze dla swoich klientów. Aby uzyskać więcej informacji technicznych, odwiedź stronę internetową Aaudio Imports pod adresem www.aaudioimports.com. O Aaron Aaron jest cenionym projektantem i producentem wzmacniaczy i innych urządzeń hi-fidelity dedykowanych do doskonałej reprodukcji spektakli muzycznych i spełniających najwyższe wymagania poważnych miłośników muzyki. Założona w 1986 roku, firma ma siedzibę w Niemczech z produkcji koncentruje się w Holandii. Początkowo wzmacniacze nosiły markę Neumann Audiotechnik, która w 1989 roku została zmieniona na Aaron, wraz z uruchomieniem nowej linii produkcyjnej. Wzmacniacze Aaron są tonalnie doskonałe, techniczne dzieła sztuki z zaawansowaną technologią i wyjątkowym wykończeniem. Nieodmiennie wzbogacają czas wolny ich użytkowników.