Astell & Kern wraz z JH Audio przygotowują aktualizację serii Siren

Udostępnij

Astell&Kern we współpracy z Jerry Harvey Audio wprowadza na rynek czwarty douszny monitor z serii Siren - Rosie. Będzie to klejnot w serii Siren, którą Koreańczycy również wprowadzają w przeprojektowanym designie.

Fani słuchawek monitorowych JH Audio wkrótce doczekają się aktualizacji dotychczasowych modeli: Layla (nazwanych tak na cześć piosenki Erica Claptona o tym samym tytule), Roxanne (utwór The Police) i Angie (klasyk Rolling Stones).

Astell&Kern przeprojektuje powyższe słuchawki na wersję MK II i zamknie je w metalowej obudowie. Podczas gdy Angie II i Roxanne II będą wyposażone w aluminiową obudowę i potrójne przetworniki dźwięku, Layla II ponownie wcieli się w tytanową bestię, obleczoną w obudowę i wyposażoną w przetworniki dźwięku z podobnego stopu.

Dostępność sterowników pozostanie niezmieniona w ponownie wydanych wersjach. Angie wciąż ma 8 przetworników (2 na basie, 2 na średnicy i 4 na górze), Roxanne i Layla mają ich 12 (po 4 na każdym paśmie). Nowością w wersji MK II jest dołączenie symetrycznego kabla jack 2,5mm, który będzie pasował do odtwarzaczy Astell&Kern z wyjściem 2,5mm.

Doskonałą wiadomością jest możliwość rozszerzenia asortymentu. Rosie (AC/DC, "Whole Lotta Rosie") zostanie wprowadzona do serii Siren jako model podstawowy. Koszt czwartego rodzeństwa szacuje się na 400 funtów.

Słuchawki będą prezentować wysokiej jakości przetwarzanie sygnału ze zintegrowanym systemem 6 przetworników, z parą przetworników dla tonów niskich, średnich i wysokich. Pod względem użytych materiałów, Rosie będzie podobny do Roxanne II i Angie II - korpus i przetwornik dźwięku będą stworzone ze stopu aluminium.