Bowers&Wilkins rozszerza ofertę bezprzewodowych słuchawek ANC PX

Udostępnij

Firma Bowers & Wilkins zaprezentowała ostatnio cztery nowe pary słuchawek. Bowers & Wilkins PX5 i PX7 to bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów, a PI3 i PI4 to sportowe bezprzewodowe słuchawki douszne.

Wszystkie zostały zbudowane od podstaw, z wykorzystaniem dedykowanego cyfrowego przetwarzania sygnału firmy B&W i całkowicie nowych obudów. Co ważne, są to jedne z pierwszych słuchawek na rynku, które obsługują adaptacyjny kodek Bluetooth Qualcomm aptX, który, jak ogłoszono pod koniec ubiegłego roku, zapewnia wiodącą w swojej klasie jakość transmisji Bluetooth 24 bity / 48 kHz i niskie opóźnienia sygnału.

Flagowy model PX7s (następca modelu PX) jest wyposażony w przetworniki 43 mm i zapewnia 30 godzin odtwarzania (po 15-minutowym szybkim ładowaniu można uzyskać 5 godzin), natomiast model PX5 ma przetworniki 35 mm i umożliwia 25 godzin odtwarzania (po 15-minutowym ładowaniu można uzyskać 3 godziny).

Obie pary są oparte na konstrukcji PX z kompozytowymi wspornikami z włókna węglowego, które według B&W mają wytrzymałość aluminium, ale są o połowę lżejsze.

Dostawy spodziewane są w październiku. Cena modelu PX7 została wstępnie ustalona na 399 euro, a cena modelu PX5 na 299 euro.

Z koleiPI3 i PI4 to sportowe bezprzewodowe słuchawki douszne, których bateria wystarcza odpowiednio na 8 i 10 godzin pracy. Wyglądają tak samo, przy czym model PI4 jest wyposażony w aktywną redukcję szumów, a młodszy model to po prostu stylowe bezprzewodowe słuchawki douszne.

Przewiduje się, że aparaty PI3 wejdą do sprzedaży jesienią, razem z modelami nausznymi. Modele PI4 będą dostępne na początku przyszłego roku.