CZEGO BYĆ MOŻE NIE WIEDZIAŁEŚ O PUNKTACH CENTRALNYCH

Udostępnij

Być może nie wiedziałeś, że wszystkie warsztaty zajmujące się produkcją i montażem akustyki są skoncentrowane w samej Francji. Obecnie takie podejście jest dość rzadkie, ale jest to koncepcja, która zapewnia właściwą kontrolę jakości.

Pewnego dnia tajniacy z Dr.Head odwiedzili zakład produkcyjny FOCAL w Bourbon-Lancy we Francji, gdzie produkowane są obudowy głośnikowe. Miejscowość jest gminą liczącą zaledwie 5 tys. mieszkańców. To ciche, spokojne miejsce. Dokładnie to, czego potrzebujesz, gdy pracujesz przy montażu szafek dla jednego z najbardziej utytułowanych producentów sprzętu akustycznego na rynku. Być może lokalizacja jest również dużą częścią ogólnego sukcesu.

Przejdźmy do sedna sprawy. W produkcję zaangażowana jest niewielka liczba pracowników. Na jednej zmianie jest ich nie więcej niż dwadzieścia. Każda grupa ma swój zakres obowiązków: jedni szlifują elementy kadłuba, inni je kleją, jeszcze inni lakierują.

W procesie produkcyjnym wykorzystywane są produkty drewniane, które następnie są szlifowane, dlatego też istnieje silny system odciągowy. Wentylacja minimalizuje ilość pyłu, który może się osadzać i przeszkadzać w dalszym procesie lakierowania.

Większość procesów w halach jest zautomatyzowana. A maszyny do tego są ściśle dostosowane do potrzeb firmy FOCAL. Urządzenia posiadają unikalne cechy i właściwości dzięki dodatkowym cechom technicznym obudów. Te maszyny nie nadają się już do innych zastosowań.

Każdy z etapów produkcji i montażu obudów poddawany jest kontroli jakości. Gotowe obudowy są następnie transportowane do Saint-Etienne dwa razy w tygodniu w celu późniejszej instalacji głośników i ostatecznego montażu głośników. Zajmiemy się tym następnym razem.

Przypominamy, że głośniki FOCAL można kupić w naszym sklepie internetowym, jak również w sklepach detalicznych dr.head. W każdym sklepie można posłuchać dowolnego produktu w połączeniu z naszymi komponentami, lub przynieść własne. Profesjonalni doradcy pomogą Ci dokonać właściwego wyboru!

Focal Aria 906 Noyer

Marka: Focal

Rodzaj montażu: szafka

Średnica głośnika wysokotonowego, mm: 25.4

Dodaj do ulubionych Dla porównania 114&nbsp990&nbspRUR. W magazynie W koszyku Kup Szybki podgląd