LCD-1 - najbardziej przystępne cenowo słuchawki studyjne Audeze zapowiedziane

Udostępnij

Audeze ogłosiło premierę "budżetowego" (w stosunku do klasycznej serii) LCD-1, zaprojektowanego dla muzyków, inżynierów nagrań i artystów dźwięku. LCD-1 to obietnica dźwięku o referencyjnej jakości. Słuchawki powinny przypaść do gustu również wymagającym audiofilom, którzy cenią sobie czystą i neutralną sygnaturę dźwiękową.

Łącząc technologię planarno-magnetyczną Audeze z lekką, składaną, otwartą konstrukcją akustyczną, LCD-1 zapewnia klinicznie przejrzysty dźwięk w wygodnym i przenośnym opakowaniu.

LCD-1 wykorzystuje 90mm przetworniki izodynamiczne, które zapewniają odpowiedź słuchawek w zakresie częstotliwości od 10Hz do 50kHz z nieskazitelną dokładnością i czystością, idealną zarówno dla audiofilów jak i profesjonalistów.

Ważące zaledwie 250 gramów, wyposażone w wyściełany pałąk i poduszki uszne z pianki z pamięcią, słuchawki LCD-1 zapewniają komfortowe wrażenia słuchowe zarówno w domu, jak i w studiu. Słuchawki dostarczane są w komplecie ze specjalnie zaprojektowanym, nieplączącym się kablem z wtyczką 3,5 mm, adapterem 6,3 mm, zapinanym na zamek futerałem oraz certyfikatem autentyczności.

Każdy przetwornik do LCD-1 jest wykonywany ręcznie w fabryce Odisi w Południowej Kalifornii przy użyciu własnej inżynierii i technik wytrawiania laserowego.

Nowość powinna być dostępna u nas jeszcze przed końcem tego roku, z szacowaną ceną jak w przypadku modelu Mobius - 35 000 rubli (koniec 2019 roku). (stan na koniec 2019 r.).

Tymczasem słuchawki już zaczęły zbierać dobre recenzje od społeczności profesjonalistów. Dla przykładu, oto co miał do powiedzenia 3-krotny zdobywca nagrody Grammy, inżynier dźwięku Bob Katz: "Słuchawki Audeze LCD-1 zawróciły mi w głowie... Czekałem, aż [Audeze] planary pojawią się w tym segmencie cenowym... To naprawdę top notch i jestem bardzo zadowolony".