Mark Levinson z firmy HARMAN przenosi słuchaczy na centralną scenę

Udostępnij

Ikoniczny projektant audio dodaje wzmacniacz №5302 i przedwzmacniacz №5206 do elitarnej linii obejmującej gramofony, wzmacniacze, przedwzmacniacze i odtwarzacze audio; HARMAN przedstawia nową inicjatywę marki podkreślającą niezwykłe odkrycia, jakie daje słuchanie muzyki z Markiem Levinsonem.

NORTHRIDGE, Kalifornia, 15 października 2020 roku - Mark Levinson z firmy HARMAN zaprezentował dziś nowy, niezwykły przedwzmacniacz i wzmacniacz, a także dwa dostępne już w sprzedaży odtwarzacze źródłowe w ramach znaczącego rozszerzenia oferty serii 5000. Nowy wzmacniacz №5302 i przedwzmacniacz №5206 oraz niedawno wprowadzone gramofon №5105 i odtwarzacz strumieniowy №5101 pojawiają się w momencie, gdy HARMAN rozpoczyna odważną inicjatywę nowej marki, która podkreśla intymne szczegóły osiągalne podczas słuchania muzyki z Markiem Levinsonem.

"Pasją stojącą za marką Mark Levinson zawsze była czysta miłość do muzyki" - wyjaśnia Jim Garrett, Senior Director, Product Strategy and Planning, HARMAN Luxury Audio. "Wyjątkowa jakość dźwięku dostarczana przez nasze systemy pozwala słuchaczom odkryć subtelne niuanse i intymne szczegóły, których nigdy wcześniej nie słyszeli, w utworach, które naprawdę kochają."

Przedstawiamy wzmacniacz Mark Levinson №5302

Zupełnie nowy, mostkowy, dwumonofoniczny wzmacniacz Mark Levinson №5302 jest triumfem precyzyjnej inżynierii i śmiałego projektu w pogoni za nieskazitelnym obrazowaniem, muzykalnością i otwartością.

Charakteryzujący się surową czystością i charakterystycznym dla Marka Levinsona wyglądem, wzmacniacz №5302 dostarcza dźwięk, który stał się synonimem Marka Levinsona: głęboka, rozległa scena dźwiękowa, dokładne umiejscowienie obrazu, rozszerzone pasmo niskiego basu i doskonała definicja wysokości dźwięku. Obwody audio №5302 zapewniają imponującą wydajność, generując moc 135W/kanał w trybie stereo i 275W w zmostkowanym trybie monofonicznym. Wzmocnienie w trybie stereofonicznym wynosi 25.8dB, a w zmostkowanym trybie monofonicznym 31.8dB.

Secrets Sponsor googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1438634291880-0'); });

Złącza wejściowe w №5302 to para zbalansowanych XLR-ów oraz para niezbalansowanych RCA. Złącza wyjściowe to dwie pary wysokoprądowych, wielodrożnych kostek, a sterowanie odbywa się poprzez Ethernet oraz RS 232. Cena wzmacniacza №5302 wynosi 9.000 USD.

Przedstawiamy przedwzmacniacz Mark Levinson №5206

Czerpiąc z bogatego rodowodu i silnej filozofii projektowania oraz stosując nowe innowacje, przedwzmacniacz Mark Levinson №5206, zadebiutował dzisiaj i oferuje audiofilom i wymagającym melomanom wyjątkowy dźwięk, wybitne możliwości cyfrowego audio i ikoniczny design, który podkreśla każde pomieszczenie. Wywodzący się z uznanej przez Marka Levinsona filozofii projektowej Pure Path, przedwzmacniacz №5206 oferuje wszystkie parametry i jakość, jakich oczekuje się od Marka Levinsona w wyjątkowej cenie 9000$.

Podstawą przedwzmacniacza Mark Levinson №5206 jest w pełni dyskretny, bezpośrednio sprzężony, podwójny monofoniczny układ przedwzmacniacza liniowego, za który zespół projektowy HARMAN-a otrzymał dwa patenty. Unikalny pojedynczy stopień wzmocnienia sprzężony z cyfrowo sterowaną siecią rezystorów do regulacji głośności, zapewnia maksymalną integralność sygnału i najszersze możliwe pasmo przenoszenia. Każde z czterech wejść liniowych stereo - dwa zbalansowane XLR i dwa single-ended, wykorzystujące niestandardowe złącza RCA Mark Levinson - posiada własne, wysoce niezawodne przekaźniki przełączające sygnał. Podobnie jak w przypadku urządzeń serii 500, wyjście słuchawkowe MainDrive wyposażono w stopień wyjściowy przedwzmacniacza o wydajności prądowej i mocy pozwalającej na bezpośrednie wysterowanie słuchawek, bez konieczności stosowania oddzielnego wzmacniacza słuchawkowego.

Całkowicie nowy stopień gramofonowy charakteryzuje się hybrydową topologią wzmocnienia, łącząc kluczowe elementy dyskretne z uznanego stopnia Pure Phono serii 500 z niskoszumnymi układami scalonymi klasy premium, w celu uzyskania wysokiej jakości brzmienia przy niższych kosztach. Ponadto, podobnie jak w kultowej serii 500 Marka Levinsona, z której nowy №5206 czerpie inspirację, hybrydowy aktywny/pasywny korektor RIAA wykorzystuje precyzyjne rezystory i kondensatory polipropylenowe dla zapewnienia wyjątkowej dokładności i czystości brzmienia. Słuchacze mogą wybrać wzmocnienie MM/MC i opcjonalny filtr infradźwiękowy z menu ustawień, podczas gdy ustawienia obciążenia pojemnościowego i rezystancyjnego są łatwo dostępne z tylnego panelu. Zmienny poziom liniowy wyjść RCA pozwala na rozbudowę systemu i jego elastyczność.

"Mark Levinson to o wiele więcej niż tylko wysoka wierność. Słuchacze mogą docenić całość nagrania w sposób, który nigdy wcześniej nie był możliwy," dodaje Garrett. "Można tu usłyszeć muzykę, jakiej nigdy wcześniej nie słyszeliśmy. Nasz nowy program brandingowy podkreśla fakt, że Mark Levinson dodaje nową dynamikę do każdego doświadczenia słuchowego, a także to, że docenianie wspaniałej muzyki może być ćwiczeniem społecznym, a nie tylko osobistą podróżą!"

Prezentacja gramofonu Mark Levinson №5105

Precyzyjnie zaprojektowany gramofon Mark Levinson №5105 zbudowany jest na niemal dwucalowym, solidnym, aluminiowym cokole, wykonanym z jednego kęsa. Gruby na jeden cal, piaskowany, anodowany na czarno panel przedni z litego aluminium, przechodzi w elegancki wyświetlacz z przyciemnianego szkła.

Ikoniczna gałka Mark Levinson o wzorze klepsydry pełni rolę wagi gramofonu - jest to obrabiane maszynowo, piaskowane aluminium o łagodnie zakrzywionym profilu, wypełnione masą z litego mosiądzu. Rurka ramienia tonu to 10-calowe włókno węglowe o wysokim połysku, połączone z aluminiowym headshellem ze zintegrowanym podnośnikiem palców.

Secrets Sponsor googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1438634291880-1'); });

Solidny aluminiowy talerz o wadze 14 funtów jest zawieszony na szlifowanej osi z hartowanej stali i obraca się na ultra-precyzyjnych łożyskach. Bezolejowy spód łożyska, wykonany z mieszanki materiałów kompozytowych ze zintegrowanym smarowaniem i bezobsługową tuleją ze spiekanego mosiądzu, zapewnia niezawodną pracę przez wiele lat.

Sygnał sterujący silnika synchronicznego 12V jest generowany cyfrowo w celu wyeliminowania dryftu temperaturowego i zapewnienia stabilności prędkości oraz niskiego poziomu efektu "wow/flutter". Zintegrowany, szerokozakresowy zasilacz jest przeznaczony do użytku globalnego przy napięciu 90-260 VAC. Nowy gramofon №5105 wyceniono na 6.500 dolarów bez wkładki gramofonowej i 7.500 dolarów z wkładką.

Prezentacja odtwarzacza strumieniowego Mark Levinson №5101

Łącząc audiofilską jakość formatów CD z wysokiej rozdzielczości streamingiem, samodzielnym przetwornikiem Precision Link II i rozbudowanymi funkcjami kontrolnymi, nowy przedwzmacniacz Mark Levinson №5101 jest strefą wolną od kompromisów i tym, do czego aspiruje każdy audiofil, konferansjer i miłośnik muzyki. Mark Levinson №5101, o śmiałym, industrialnym wyglądzie, zapewnia luksusową wierność brzmienia z najwyższej klasy funkcjami i elastycznością.

Wyposażony w znakomite możliwości cyfrowego dźwięku dzięki przetwornikowi Mark Levinson Precision Link II, nowy model N5101 może się również pochwalić najnowszej generacji 32-bitowym przetwornikiem C/A ESS PRO Sabre z układem eliminacji jittera. Wykorzystując firmowe obwody Mark Levinson PurePath, №5101 wyposażono w pełni dyskretny, bezpośrednio sprzężony, podwójny monofoniczny przetwornik prądowo-napięciowy, zapewniający wyjątkową reprodukcję sygnału analogowego.

Nowy №5101, odznaczający się śmiałą geometrią charakterystyczną dla wzornictwa Mark Levinson i wykonany z solidnych materiałów, charakteryzuje się grubym na jeden cal, piaskowanym, anodowanym na czarno, solidnym aluminiowym panelem przednim, eleganckim szklanym wyświetlaczem, wytłoczonymi otworami wentylacyjnymi górnej pokrywy, tylnym nadrukiem logo oraz przyciskami wykonanymi z maszynowego aluminium. Nowy przedwzmacniacz №5101, dostępny już teraz, wyceniony został na 5.500 USD.

Nowe produkty z serii 5000 zadebiutowały podczas wirtualnego wydarzenia Mark Levinson Reveals, aby uzyskać więcej informacji na temat tego wydarzenia i obejrzeć je ponownie kliknij tutaj.

O firmie HARMAN HARMAN (harman.com) projektuje i konstruuje produkty i rozwiązania dla producentów samochodów, konsumentów i przedsiębiorstw na całym świecie, w tym systemy samochodowe, produkty audio i wizualne, rozwiązania automatyzacji dla przedsiębiorstw oraz usługi wspierające Internet Rzeczy. Dzięki wiodącym markom, takim jak AKG®, Harman Kardon®, Infinity®, JBL®, Lexicon®, Mark Levinson® i Revel®, HARMAN jest podziwiany przez audiofilów, muzyków i miejsca rozrywki, w których występują na całym świecie. Ponad 50 milionów samochodów jeżdżących po drogach jest wyposażonych w systemy audio firmy HARMAN oraz systemy connected car. Nasze usługi programowe zasilają miliardy urządzeń mobilnych i systemów, które są połączone, zintegrowane i bezpieczne na wszystkich platformach, od pracy i domu po samochód i telefon komórkowy. Firma HARMAN zatrudnia około 30 000 pracowników w obu Amerykach, Europie i Azji. W marcu 2017 roku firma HARMAN stała się spółką zależną należącą w całości do Samsung Electronics Co., Ltd.