Najlepsze gramofony według budżetu

Udostępnij

"Ile mam wydać na gramofon?"  Do czego prawie zawsze będziemy mówić: cóż, jaki masz budżet i jaki jesteś winylowym słuchaczem? Szanse są takie, że jeśli jesteś zapalonym słuchaczem i kolekcjonerem, który nie może się doczekać powrotu do domu, aby usiąść i posłuchać płyty od początku do końca i dostaje gęsiej skórki, zanim igła nawet dotknie, twoje zainteresowanie najlepszym będzie pchać budżet wyżej niż nowy kolekcjoner, który gra okazjonalną płytę, gdy przyjdą przyjaciele. Rzeczywistość jest taka, że dostajesz to, za co płacisz. 

Więc, ułatwiliśmy ci to: Zapytaliśmy maniaków gramofonów z World Wide Stereo, jakie są ich zdaniem najlepsze gramofony z 2018 roku i podzieliliśmy je na przedziały cenowe dla każdego budżetu. Nasi profesjonaliści recenzowali gramofony wszystkich najlepszych marek, a nawet zwrócili uwagę na cechy, na których kupujący powinien się skupić na każdym poziomie.

Nowy do winylu? Zacznij od tego miejsca.

Ogólnie rzecz biorąc, oto czego możesz się spodziewać:

Od niezawodnej marki, więcej pieniędzy daje lepszą wydajność gramofonu. To daje Ci lepszą kasetę, lepszą izolację, lepszą spójność z prędkością obrotową silnika, a wszystko to daje jeszcze czystszy, czystszy dźwięk. (W końcu, czyż nie po to idziesz, gdy sięgasz po swój winyl zamiast po telefon? Dokładnie.) Teraz, nie obciążaj swojego domu hipoteką, aby otrzymać stół McIntosh MT5, kiedy Pro-Ject 1Xpression jest w Twoim zwykłym budżecie. Zawsze znajdź najlepszą opcję w przedziale cenowym, który jest dostępny dla Ciebie osobiście. I to właśnie robimy w World Wide Stereo. Starannie sprawdzamy wszystkie nasze marki i sprzęt, aby móc dopasować do naszych klientów stół, który da im gęsią skórkę, niezależnie od ceny. Jeśli nie jest on dobry, nie będziemy go nosić. Kropka.

Jeśli po prostu interesujesz się winylami, może warto wydać mniej, jeśli nie jesteś w 100% pewien, że jest to hobby, w które naprawdę będziesz chciał zainwestować. Baw się dobrze grając na płytach w niższej cenie, a kiedy się zakochasz, rzuć poważne pieniądze i zdobądź wspaniały sprzęt. Jeśli już jesteś pewien, że uwielbiasz płyty winylowe, nie bądź ani groszem mądry i nie wygłupiaj się w dolarach. Bierzcie właściwe rzeczy, i to natychmiast. Cokolwiek mniej niż najlepsze w twoim budżecie, a pożałujesz tego w momencie, gdy igła trafi na winyl.

Gramofony pomiędzy 89-$398$

Czego szukać:
W tym przedziale cenowym, wybierz gramofon, który pasuje do Twoich potrzeb. Zachowaj prostotę i skoncentruj się na solidnej konstrukcji, ramieniu tonowym i doborze wkładki.


Co innego do rozważenia:
Praca automatyczna kontra ręczna. Dotyczy to sposobu, w jaki ramię sygnałowe dociera do i z pozycji wyjściowej, aby umieścić trzpień (igłę) na płycie w celu odtwarzania muzyki.

Automatyczny gramofon jest najłatwiejszy w użyciu i ustawia rysik na początku nagrania automatycznie po naciśnięciu przycisku. Na końcu nagrania, automatycznie się wyłącza.

Ręczny gramofon wymaga od użytkownika ręcznego przesuwania ramienia barkowego i umieszczania trzpienia pomiarowego na i poza płytą, aby rozpocząć i zakończyć odtwarzanie muzyki. Nasi profesjonaliści zalecają ręczne stoły obrotowe dla purystów. Dlaczego? Ponieważ mniejsza ilość wewnętrznych układów mechanicznych ogranicza potencjalne źródła zakłóceń elektrycznych lub innych szumów, które mogą zabrudzić muzykę. (Jeśli zdecydujesz się na automatyczną trasę, poszukaj gramofonu, który ma bardzo niskie dudnienie, jak Denon DP-300F).

Gramofony pomiędzy $399 - $898

Czego szukać:
Na tym poziomie wydajności można zacząć oczekiwać lepszej broni tonowej i lepszych talerzy: Tonearmy, które mogą pomieścić szerszy zakres kartridżów, oraz cięższe, solidniejsze talerze, które zapewniają płynniejszą, zrównoważoną rotację. Skoncentrujcie się na materiałach, z których wykonana jest konstrukcja - poszukajcie solidnej konstrukcji z wysokiej jakości częściami i zacznijcie szukać ulepszeń w zakresie izolacji i ulepszeń wkładek, takich jak seria 2M firmy Ortofon.


Co innego do rozważenia:
Napęd pasowy kontra napęd bezpośredni. Silnik gramofonu z napędem pasowym jest odizolowany od talerza, co może łagodzić niepożądany hałas i zakłócenia, które mogą przenosić się na trzpień i zakłócać sygnał.

Stoły obrotowe z napędem paskowym mogą potrzebować kilku sekund, aby przyspieszyć, ale nie tak długo, jak długo trwa upuszczenie trzpienia pomiarowego na płytę - i od czasu do czasu trzeba będzie wymienić pasek.

Silnik na gramofonie z napędem bezpośrednim znajduje się pod talerzem i pozwala na niemal natychmiastowe osiągnięcie maksymalnej prędkości obrotowej. Można go również szybko zatrzymać, a nawet wcisnąć do tyłu (co czyni go popularnym wyborem dla DJ-ów).

Gramofony $899 i więcej

Czego szukać:

To jest dla poważnego słuchacza i gdzie zaczynasz widzieć (i słyszeć) poważne ulepszenia wydajności. Spodziewajcie się, że izolacja będzie standardem w tym punkcie cenowym, więc szukajcie ultra-izolacji i ciężkich, gęstych części, takich jak talerz i grube cokoły, które utrzymają wszystko bardziej stabilnie. Gramofony na tym terenie powinny być również wyposażone w poważniejsze ulepszenia wkładek (np. 2M srebrne lub lepsze, Sumiko Blue Point nr 2, Sumiko Blackbird), a także zaawansowane ramiona sygnałowe lub inne urządzenia. Należy też zwrócić uwagę na unikalne cechy, takie jak pływający talerz McIntosha MT5.

Co innego do rozważenia:
System zawieszenia. Lepszy system zawieszenia oznacza mniejsze zniekształcenia, co oznacza czystszy, wyraźniejszy dźwięk. Punktem zwrotnym dla gramofonów są takie, które albo mają naprawdę dobry system zawieszenia, albo takie, które używają materiałów, które nie rezonują... Najlepiej zrobić jedno i drugie.

Gdy dojdziesz do około 2 tys. dolarów za gramofon, możesz otrzymać naprawdę dobry pływający system zawieszenia. A poza tym, otrzymujesz gramofony, które są po prostu naprawdę ciężkie i wykorzystują materiały, które w ogóle nie wibrują, więc jedynym dźwiękiem, jaki gramofon rozpoznaje jest to, co odbiera wkładka i trzpień. (Trzpień pomiarowy jest jak mikrofon i odbiera wszystko, co może... więc zatrzymanie niepożądanych dźwięków i szumów ma decydujące znaczenie dla ogólnego działania gramofonu.