Recenzja słuchawek Andover Audio PM-50

Udostępnij

Kontynuując moją recenzję systemu głośnikowego Andover Audio Spinbase Turntable Speaker System, dziś sprawdzam ich słuchawki PM-50 Planar Reference.

Sprzedawane online bezpośrednio przez Andover za 499 dolarów, są bardzo wartościowe, z high-endową technologią i jakością wykonania. Materiały użyte do ich budowy sugerują, że jest to znacznie droższy produkt i nie mogę się doczekać, aby ich posłuchać!

Konfiguracja i projekt

Czy można powiedzieć o szczegółach, szczegółach, szczegółach?! Nieczęsto widuje się słuchawki z taką dbałością o szczegóły za mniej niż 1000 dolarów, a tym bardziej 500 dolarów. Jest tu tak wiele drewna i metalu, którymi można się delektować, a widok takiego kunsztu jest odświeżający. Prawdziwe drewno orzechowe i kable z możliwością rozbudowy to coś, co zwykle można znaleźć w znacznie droższych słuchawkach. Rzadko spotyka się słuchawki, które można nazwać sztuką, ale to właśnie udało się Andoverowi osiągnąć.

Konfiguracja jest prosta, wystarczy podłączyć przewody. Bardzo podoba mi się możliwość korzystania z gniazd 3,5 mm lub ¼" za pomocą tego samego kabla. Dodajmy do tego fakt, że cały kabel jest wymienny. Zmodernizowałem w ten sposób niektóre z moich poprzednich słuchawek i zauważyłem różnicę w brzmieniu. To właśnie takie małe szczegóły, które uwielbiam i chwalę Andover za ich uwzględnienie.

Odsłuch

Słuchawki są zawsze interesujące do porównania, to jak porównywanie smaków lodów. PM-50 z pewnością nie wykazały słabości w jakości dźwięku. Mogłem usłyszeć różnicę pomiędzy różnymi źródłami i wzmacniaczami, i w każdym przypadku, dźwięk był wyraźny i szczegółowy. Kobiece wokale brzmiały niesamowicie; bas był zwarty, ale nie tak głęboki jak się spodziewałem. Słuchałem szerokiej gamy muzyki, aby spróbować wydobyć z niej wszystkie możliwe mocne i słabe strony. Podsumowując moje wrażenia z odsłuchu, nazwałbym te słuchawki bardzo zrównoważonymi w brzmieniu w całym zakresie częstotliwości.

Jeśli miałbym powiedzieć o jednej rzeczy, która mogłaby zostać poprawiona, to byłby to komfort, górna wyściółka była cienka i nie oferowała takiego wsparcia, jak lubię. Słuchawki mają otwarty tył, więc dźwięk może być słyszany przez przechodniów z prawie taką samą głośnością jak użytkownik, więc nie są najlepszym wyborem na podróż samolotem.

Pomijając te drobne problemy, PM-50 przypadły mi do gustu i jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś słuchawek planarnych, to wiele tracisz. Powinienem zauważyć, że wzmacniacz, którego używasz jest kluczem do tego, aby słuchawki brzmiały jak najlepiej. Niekoniecznie istnieje najlepszy wybór, to raczej kwestia osobistych preferencji. Sugeruję wypróbowanie kilku wzmacniaczy, żeby zobaczyć, co się komu podoba. Jedna rzecz była prawdziwa: bez względu na to, jakiej konfiguracji używałem, słucha się ich z przyjemnością, z niewielkim lub żadnym zmęczeniem podczas długich sesji.

Końcowe przemyślenia

Moje najsilniejsze wrażenie z PM-50s to niesamowity poziom uwagi, jaki Andover poświęcił na wykonanie tych słuchawek, są one dziełem sztuki! Bardzo podobała mi się możliwość wymiany kabli; takie małe szczegóły sprawiają, że dana marka jest moją ulubioną. Ładnie reagują na różne wzmacniacze, więc warto wypróbować różne komponenty, jeśli się da. Myślę, że jedynym ich minusem jest wygoda, niektóre tańsze słuchawki są łatwiejsze do noszenia. Podsumowując, PM-50 Planar Reference Headphones to świetny zestaw i nie mogę się doczekać, co Andover wymyśli dalej!