Recenzja słuchawek dousznych JH Audio 16v2 Pro

Udostępnij

Dziesięć plus dziesięć

Na wypadek gdybyś nie wiedział, JH to Jerry Harvey: słynny inżynier dźwięku i projektant, założyciel kilku kultowych marek i największy na świecie ekspert w dziedzinie słuchawek wielodrożnych. Jego produkty są używane przez wiele pokoleń gwiazd rocka i popu - od Rolling Stones i AC/DC do Eminema i Celine Dion. Dziś w naszej recenzji mamy jeden z jego najbardziej zaawansowanych produktów: . Unikalne słuchawki z kilkunastoma przetwornikami w każdym kanale!

Poznaj

JH Audio tradycyjnie jest bardzo hojne w kwestii opakowań słuchawek premium, a ten nowy model nie jest wyjątkiem: luksusowa, przenośna, solidna aluminiowa obudowa wystarczy, aby wzbudzić szacunek. Odłączany kabel, zamówiony w uznanej firmie Moon Audio, jest również zbudowany zgodnie z najwyższymi standardami, z ośmioma żyłami z czystej miedzi beztlenowej, strukturą plecionki i specjalnym plastikowym płaszczem o praktycznie zerowej mikrofonii.

Kabel przechodzi za otworami na uszy i łączy się ze słuchawkami za pomocą profesjonalnych, czteropinowych wtyków, a dodatkowe klipsy śrubowe zapewniają pewny chwyt, którego nie można złamać, nawet jeśli przypadkowo zahaczy się o coś przewodem. Obudowy wykonane są ze specjalnego, wysokowytrzymałego poliwęglanu i posiadają perłowe wykończenie z logo firmy i nazwą modelu, ale co najważniejsze są anatomicznie ukształtowane i dobrze dopasowane do budowy muszli ucha. Kształt jest wynikiem dokładnej analizy tysięcy indywidualnych wycisków ucha pobranych na przestrzeni lat w celu stworzenia profesjonalnych modeli na zamówienie.

W rezultacie JH 16v2 zachowuje się niemal jak prawdziwy produkt na zamówienie, wkręcając się mocno w kanały słuchowe na głębokość, która jest nieosiągalna w przypadku ogólnych konstrukcji na zamówienie. Odczucia fizyczne podczas ich używania również przypominają modele customowe: maksymalna szczelność przy minimalnym nacisku na uszy. Jednak, aby uzyskać optymalne dopasowanie, trzeba się trochę napracować - nawiasem mówiąc, to również czyni je podobnymi do modeli niestandardowych.

Projekt

W swoich topowych słuchawkach dousznych inżynierowie JH Audio zastosowali trójdrożną konstrukcję, aby zmaksymalizować zakres częstotliwości w połączeniu z podwójnymi - lub nawet poczwórnymi - przetwornikami w każdym paśmie. Obie technologie dobrze ze sobą współpracują: wielopasmowość pozwala na wybór optymalnych przetworników dla każdego zakresu częstotliwości, podczas gdy sparowane "jednostki" zapewniają wzmocnioną odpowiedź i kompensują spadki granic tych pasm spowodowane przez zwrotnice. Jedyną wadą tego podejścia jest wysoki poziom skomplikowania spowodowany koniecznością dopasowania brzmienia wielu armatur.

16v2 Pro jest szczególnie bogaty, używając imponującej mieszanki kilkunastu armatur! Cztery są w zakresie niskich tonów, dwa w zakresie średnich i kolejne cztery w zakresie wysokich tonów. Każda grupa głośników kieruje dźwięk do oddzielnego falowodu, który jest zakrzywioną stalową rurką. Kształt i długość falowodów są precyzyjnie dopasowane do charakterystyki prędkościowej każdego pasma częstotliwości, skrócone dla tonów niskich i zwiększone dla tonów wysokich. Ta opatentowana przez inżynierów JH Audio konstrukcja nosi nazwę FreqPhase: zapewnia doskonałe wyrównanie wszystkich pasm częstotliwości i eliminuje niedopasowanie fazowe pomiędzy przetwornikami audio, które może powodować, że konwencjonalne słuchawki wielodrożne są pozbawione czystości i przejrzystości.

Inna zastrzeżona cecha nowych słuchawek pozwala na kalibrację wyjścia układu przetworników basowych za pomocą specjalnego pokrętła na kablu: można wzmocnić lub osłabić wyjście czterech przetworników basowych o ±10dB. Dzięki temu muzyczna tożsamość 16v2 Pro może być łatwo przekształcona z monitorowych słuchawek dla miłośników jazzu i muzyki klasycznej na basowe dla fanów rocka lub elektroniki. Lub odwrotnie.

Dźwięk

Wrażenia z 16v2 Pro mogą być początkowo mylące: jeśli instrumenty dęte czy skrzypce na znanych płytach nagle zabrzmią ostro i krzykliwie, to nie z powodu zachwiania równowagi tonalnej, ale z powodu wyjątkowo wysokiej szczegółowości w zakresie średnich i wysokich tonów, co sprawia, że słuchawki bezlitośnie obnażają wszelkie studyjne niedoskonałości. Nie bez powodu wiele studiów muzycznych używa tych modeli do kontroli jakości nagrań! Tak więc jest prawie niemożliwe, aby cieszyć się źle zmiksowaną i przekompresowaną muzyką z tymi słuchawkami. Zamiast tego, materiał wysokiej jakości (niekoniecznie ważkie pliki w jednobitowym formacie DSD 256, zalety słuchawek można usłyszeć na starym dobrym 16 bit / 44.1kHz) jest nagradzany bogactwem drobnych szczegółów, co wzbogaca brzmienie instrumentów muzycznych.

Szybkość, głębia i klarowność basu daje słuchawkom pełną kontrolę nad sekcją rytmiczną. Nie ma tu żadnego wypranego czy zmulonego uderzenia, a bębny basowe, talerze, floor tomy i overhead tomy wszystkich rozmiarów są doskonale słyszalne, nawet podczas wrzeszczących solówek perkusyjnych z najbardziej agresywnych albumów heavy metalowych. Oscylacje gitarowych strun na płycie "Harsh" Keitha Rowe'a słychać z zadziwiającą klarownością, a ich zaniki łatwo prześledzić na podstawie ledwie wyczuwalnych drgań powietrza, które trwają jeszcze po tym, jak akord dawno już przebrzmiał. Strumyki, uderzenia w klawisze i inne krzykliwe dźwięki są traktowane z zaskakująco wysoką precyzją i wyróżniają się na ogólnym tle - ich zdolność do sprawiania, że najdrobniejsze dźwięki wydają się mniejsze i bardziej namacalne, z łatwością przewyższa droższe Electrostaty. Jednocześnie, w przeciwieństwie do elektrostatów, nie są wcale anemiczne i doskonale oddają energię: wirujące gitarowe riffy w klasycznym "Peace Sells... But Who's Buying" Megadeth są fizycznie potężne i dosłownie powalają na kolana!

Wynik końcowy

JH Audio 16v2 Pro, dzięki unikalnej konstrukcji i znakomitemu brzmieniu, pozwala usłyszeć muzykę dokładnie tak, jak słyszeli ją reżyser i sami muzycy. Doskonały wybór dla najbardziej wymagających stereofilów!

JH Audio 16V2 PRO Universal

Typ słuchawek: wtyczkowe

Typ słuchawek: przewodowe

Kształt złącza: prosty

Dodaj do ulubionych Dla porównania 90&nbsp900&nbspRUR. W magazynie W koszyku Kup Szybki podgląd