Słuchawki studyjne Pioneer HRM-7 na targach LOUDHEAD 2016

Udostępnij

Niektórzy ludzie słuchają muzyki dla przyjemności, inni dla zarobku. Niektórzy robią to dla nastroju, a niektórzy robią to od dziewiątej do szóstej pięć dni w tygodniu. W przypadku pierwszego z nich, Pioneer ma ogromny wybór konwencjonalnych słuchawek, a dla tych drugich - monitorów studyjnych z serii HRM.. Na szczycie oferty znajdują się flagowe słuchawki monitorujące, indeksowane HRM-7. Czym różnią się te najwyższej klasy profesjonalne instrumenty od zwykłych modeli?

Filiżanki

Pierwszą rzeczą, którą można zauważyć w starszych modelach monitorów Pioneer jest ich imponujący rozmiar. Wyglądają na znacznie większe niż ich mniejsi krewni HRM-6 i HRM-5! Ta dodatkowa długość nie jest przypadkowa - objętość HRM-7 w muszli została podwojona, aby wnętrze poduszek usznych było bardziej komfortowe przy dłuższym słuchaniu. Jednocześnie zwiększona głośność sprawia, że dźwięk jest mniej zamortyzowany i poprawia percepcję sceny, zbliżając brzmienie słuchawek monitorowych do brzmienia głośników monitorowych.

Poduszki

Konstrukcja poduszek słuchawki HRM-7 jest niezwykła: zamiast zwykłego wypełnienia, zawierają one podwójną "kanapkę" z elastycznej pianki i specjalnej sprężystej mieszanki. Pianka z pamięcią pozwala poduszkom delikatnie się ułożyć, zapewniając wygodne dopasowanie do głowy, podczas gdy elastyczna kompozycja zapobiega ich zgnieceniu, zapewniając dużo miejsca na uszy, aby mogły leżeć płasko. Miękka, welurowa tkanina w poduszkach nausznych zapewnia dodatkowy komfort, dzięki czemu w tych dousznych słuchawkach można spędzić cały dzień w pracy. W przypadku zużycia, poduszki uszne można łatwo wymienić - dodatkowa para jest już dołączona do zestawu.

Mówcy

Słuchawki monitorowe nie mają prawa upiększać dźwięku! Muszą one odtworzyć każdy utwór muzyczny z najwyższą neutralnością i bezstronnością, pozwalając inżynierowi dźwięku na dostrzeżenie nawet najmniejszego błędu. Dlatego też 40-milimetrowe przetworniki w HRM-7 zostały skalibrowane tak, aby zapewnić dokładne, zrównoważone brzmienie w całym zakresie częstotliwości. A ich pasmo przenoszenia wysokich tonów zostało przesunięte do 40kHz, z myślą o dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

Akustyka

Jak to jest typowe dla profesjonalnych modeli monitorów, HRM-7 są zamknięte, aby umożliwić inżynierowi dźwięku skupienie się na muzyce. A żeby utrzymać basy z dala od hałasu towarzyszącego słuchawkom zamkniętym, zostały one zaprojektowane ze specjalnymi portami akustycznymi. W przeciwieństwie do nowszych modeli, HRM-7 oferują podwójną liczbę portów akustycznych na górze i na dole miseczek. Dzięki temu bas ma dwa razy więcej miejsca! Za eliminację rezonansów odpowiada natomiast zaawansowany, trójwarstwowy damper, umieszczony na tylnej części miseczek.

Drut

Coś nie tak z kablem? To już nie problem: dzięki odłączanemu klipsowi można go wymienić bez konieczności wizyty w serwisie. Do HRM-7 dołączone są różne kable na różne okazje: 1,2-metrowy skręcany kabel trzyma Cię z dala od drogi, gdy wykonujesz poważną pracę nad dźwiękiem, podczas gdy prosty trzymetrowy kabel pozwala Ci usiąść wygodnie w fotelu i zrelaksować się podczas wielogodzinnych odsłuchów, a nie tylko zarabiania pieniędzy.

Pioneer HRM-7

Marka: Pioneer

Gwarancja producenta, miesiące: 12

Średnica membrany, mm: 40

Dodaj do ulubionych Dla porównania 19&nbsp990&nbspRUR. W magazynie W koszyku Kup Szybki podgląd