Soundbary: Jak wybrać odpowiedni dla Twojego domu

Udostępnij


Sprawa wygląda tak: w cienkiej obudowie telewizora jest miejsce tylko na cieniutki głośnik. I może mały głośnik jest odpowiedni dla telefonu komórkowego lub tabletu, ale jeśli oglądasz "Wonder Woman" na jednym z dzisiejszych niesamowitych telewizorów 4K HDR z zapierającą dech w piersiach technologią obrazu, będziesz chciał, aby jakiś poważny dźwięk był zgodny... ponieważ Wonder Woman powinien brzmieć jak Wonder Woman, a nie jak Myszka Minnie. A dobry sound bar zajmie się tym. Przecież to jej pełnoetatowa praca: sprawia, że twój telewizor brzmi niesamowicie, szczególnie w odniesieniu do dialogów.

Na rynku jest teraz mnóstwo dźwięków i choć niektóre z nich są doskonałe, inne nie są godne owinięcia w bańkę. A jeśli chodzi o cechy charakterystyczne, to każdy sound bar jest inny - i na niektóre cechy trzeba zwrócić uwagę. Czy jest wystarczająco dużo wejść HDMI, aby obsłużyć wszystkie Twoje urządzenia? A co z technologią Bluetooth do strumieniowego przesyłania muzyki?  Tak, jest wiele opcji. I tak, jesteśmy tu, aby pomóc. Napisaliśmy ten przewodnik po zakupie paska dźwięku, aby pomóc Ci wybrać odpowiedni dla Ciebie, Twojego telewizora i Twojego pokoju - więc zróbmy to.

Spieszysz się? Oto najważniejsze rzeczy, które należy wiedzieć (lub zrobić) przed zakupem sound baru, w formie gryzienia:

  • Wybierz soundbar z 3 lub więcej kanałami - na minimalnym poziomie. Na zewnątrz są jeszcze 2-kanałowe listwy dźwiękowe, które są niczym więcej, jak tylko uwielbianymi mini-stereami. Dzięki 3 lub więcej kanałom możesz symulować dźwięk przestrzenny, aby uzyskać bardziej wciągające doznania.
  • Idź z aktywnym paskiem dźwięku.  Aktywne paski dźwięku są wyposażone we wbudowane wzmacniacze (pasywne paski dźwięku nie są). Mówimy, że warto, zwłaszcza jeśli starasz się zaoszczędzić miejsce lub chcesz zastosować rozwiązanie 2-for-1.
  • Zastanów się, gdzie chcesz umieścić swój sound bar. Powieszasz go na ścianie czy kładziesz na stole? Estetycznie rzecz biorąc, Twój nowy sound bar nie powinien być szerszy niż Twój telewizor. A w idealnym świecie, niezależnie od tego, czy wieszasz go na ścianie, czy siedzisz na półce, idealnym miejscem dla Twojego sound baru: wyśrodkowanym pod lub nad telewizorem. Upewnij się tylko, że masz wystarczająco dużo miejsca!
  • Zwróć uwagę na łączność. Większość pasków dźwięku jest wyposażona w łączność Wi-Fi i/lub Bluetooth, dzięki czemu możesz z łatwością przesyłać strumieniowo muzykę z dowolnego komputera, telefonu lub tabletu - dzięki czemu Twój pasek dźwięku stanie się również stereo. I sprawdź, czy nie ma przełącznika HDMI, który ułatwia przełączanie źródeł dźwięku bez konieczności przekierowywania kabli HDMI.
  • Kup nową listwę dźwiękową u autoryzowanego sprzedawcy. Zrób to, a otrzymasz gwarancję producenta, serwis i pomoc techniczną. (W naszym przypadku pomoc techniczna jest gwarantowana nawet długo po sprzedaży. Nie chwalić się, ale wzięliśmy #2 w dziale obsługi klienta USA Today. Tylko mówię.)
  • Albo po prostu pominąć resztę i kupić jeden z tych wymienionych tutaj: The Best Sound Bars of 2020. Więc daj sobie stoisko O. Masz teraz to, co nasi eksperci nazywają jednym z najlepszych sound barów wszędzie, za wszelką cenę. Jakieś pytania? Możesz zadzwonić i porozmawiać z jednym z naszych ekspertów - w każdej chwili.