Kompletny przewodnik po gramofonach

Udostępnij

Stworzyliśmy ten przewodnik, abyś mógł zacząć korzystać z gramofonów i zidentyfikować wszystkie komponenty, których będziesz potrzebować, aby zacząć słuchać płyt i cieszyć się dźwiękiem z winylu.

Konfiguracja gramofonu

Aby rozpocząć słuchanie płyt, potrzebujesz kilku podstawowych elementów. Pozornie istnieją nieskończone sposoby na ulepszenie sprzętu / komponentów gramofonu i dostosowanie wrażeń słuchowych. Czego potrzebujesz do odtwarzania płyt:

• Obrotnica

• Przedwzmacniacz

• Wzmacniacz

• Głośniki

Aby odtworzyć płytę, będziesz potrzebować kombinacji wymienionych powyżej komponentów. W zależności od konfiguracji, którą chcesz utworzyć, istnieje kilka opcji do rozważenia. Niektóre komponenty są wbudowane w siebie, co pozwala na bardziej kompaktową konfigurację. Konfiguracja, którą wybierzesz, będzie w dużej mierze zdeterminowana budżetem, dostępną fizyczną przestrzenią, integracją z innymi domowymi komponentami audio oraz rodzajem muzyki, której szukasz.

Obrotnica

Podstawą jest gramofon. Głównym zadaniem twojego gramofonu jest obracanie twoich płyt ze stałą prędkością, co pozwala na śledzenie rowków płyty przez igłę i przekształcenie tej informacji w sygnał elektryczny. Jeśli chodzi o zakup gramofonów, istnieje szeroki zakres cen, który jest głównie określany przez komponenty, funkcje, jakość wykonania i specyfikacje.

Wzmacniacz

Gdy masz już gramofon i przedwzmacniacz, będziesz potrzebować wzmacniacza do podłączenia do przedwzmacniacza w celu wzmocnienia sygnału do poziomu liniowego. Możesz użyć odbiornika A / V, oddzielnego wzmacniacza lub aktywnych głośników, które mają wbudowany wzmacniacz (inny niż przedwzmacniacz). Wybierając wzmacniacz, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, ponieważ różnią się one drastycznie pod względem ceny i funkcji. Niektóre amplitunery A / V mają również wbudowany przedwzmacniacz, który umożliwia bezpośrednie podłączenie gramofonu bez konieczności stosowania oddzielnego przedwzmacniacza.

Przedwzmacniacz

Funkcją przedwzmacniacza gramofonowego jest wzmacnianie niskiego napięcia wytwarzanego przez wkładkę i wzmacnianie tego sygnału muzycznego, aby był odpowiedni dla odbiornika / głośników. Będziesz potrzebował przedwzmacniacza jako części systemu gramofonowego w jednym z 4 miejsc. 1. Wbudowany w odbiornik A / V - wskazywany przez wejście „PHONO” 2. Wbudowany w zasilane głośniki - wskazywany przez wejście „PHONO” 3. Wbudowany w gramofon 4. Oddzielny komponent zewnętrzny

Głośniki

Będziesz potrzebował głośników do odtwarzania muzyki z gramofonu. Istnieją dwie opcje to głośniki pasywne lub zasilane. Głośniki pasywne nie mają własnego wbudowanego wzmacniacza i są zasilane przez oddzielny wzmacniacz, taki jak amplituner A / V. Głośniki te są połączone przewodem głośnikowym ze wzmacniaczem. Gramofon można również podłączyć bezpośrednio do aktywnych / aktywnych głośników ze wbudowanym wzmacniaczem. Zwróć uwagę, że niektóre głośniki aktywne mają wbudowany wzmacniacz i przedwzmacniacz, a niektóre mają tylko wbudowany wzmacniacz.

Gramofon + głośniki aktywne

To najbardziej kompaktowa konfiguracja gramofonu. Z przedwzmacniaczem wbudowanym bezpośrednio w gramofon, wystarczy podłączyć gramofon do aktywnych głośników za pomocą kabla RCA. Głośniki zasilane miałyby własny zintegrowany wzmacniacz, więc żadne inne komponenty nie są wymagane, co jest idealne do mniejszych przestrzeni lub po prostu, kiedy potrzebujesz łatwej w użyciu konfiguracji. Zwróć uwagę, że nie wszystkie gramofony mają wbudowane przedwzmacniacze, więc jeśli chcesz tę kompaktową konfigurację, upewnij się, że twój gramofonu ma wbudowany przedwzmacniacz.

Gramofon + przedwzmacniacz + głośniki aktywne

Ta konfiguracja dodaje osobny przedwzmacniacz. Zapewnia to elastyczność w zakresie dźwięku, a także usuwa więcej elektroniki ze ścieżki sygnału gramofonu, co pozwala uzyskać czystszy sygnał. W przypadku oddzielnego przedwzmacniacza będziesz musiał również dodać przewód uziemiający od gramofonu do przedwzmacniacza.