Słuchawki wysokiej klasy

Udostępnij

Słuchawki wysokiej klasy zapewniają nie tylko najwyższą jakość dźwięku, ale też komfort podczas słuchania

Grado SR 325e

Słuchawki Grado SR 325e mają konstrukcję akustyczną typu otwartego. Ze względu na typ otwarty słuchawki nie posiadają izolacji szumów - otaczające osoby dobrze słyszą muzykę ze słuchawek, a słuchacz słyszy dźwięki otoczenia. Słuchawki bez izolacji akustycznej sprawdzają się w domu i studiu w cichym otoczeniu. Słuchawki bez izolacji akustycznej nie nadają się do użytku w głośnym transporcie publicznym - ze względu na hałas zewnętrzny należy zwiększyć głośność odtwarzanej muzyki, co jest szkodliwe dla słuchu podczas długotrwałego słuchania i nieprzyjemne dla otaczających pasażerów.

Czułość słuchawek Grado SR 325e wynosi 122,77 dB / V SPL na napięcie i 108,39 dB / mW SPL na moc. Czułość napięciowa odzwierciedla między innymi względną „głośność” słuchawek - im wyższa wartość, tym słuchawki są głośniejsze. Czułość zasilania odzwierciedla sprawność słuchawek, im wyższa wartość, tym mniej energii słuchawki pobierają ze źródła (w przypadku urządzeń przenośnych, tym mniejsze zużycie energii z akumulatora). W zależności od czułości, słuchawki są optymalnie używane ze źródłami o optymalnej mocy. Jeśli źródło jest zbyt mocne, istnieje duże prawdopodobieństwo ciągłego słyszenia hałasu w tle, a jeśli jest słabe, głośność będzie niewystarczająca. W cichym otoczeniu do słuchania muzyki na poziomie 90 dB SPL (bez izolacji szumów) zalecany jest wzmacniacz o poziomie napięcia co najmniej -12,77 dBV przy 37 omach. Wzmacniacz o poziomie powyżej 25,23 dBV nie jest pożądany, jeśli regulacja głośności jest cyfrowa, a nie analogowa.

Pandora Hope VI

Final Audio Design - producent przedstawionych tu słuchawek Pandora Hope VI - to firma z długą historią produkcji wszystkiego, od wkładek MC po zasilacze. W 2007 roku firma rozpoczęła współpracę z Molex Japan w celu produkcji wysokiej jakości słuchawek i głośników. Słuchawki Pandora Hope VI są produktem premium dla Final Audio Design i jako takie kosztują stosunkowo dużo.

Słuchawki Pandora Hope VI mają 50-milimetrowy przetwornik dynamiczny i zbalansowany przetwornik armaturowy, zaprojektowany w celu osiągnięcia tego, co Final Audio określa jako „niezwykle obszerną scenę dźwiękową”. Rzeczywiście, scena dźwiękowa Pandory Hope VI jest naprawdę dość szeroka i przestronna. To, co naprawdę odróżnia słuchawki Pandora Hope VI od innych słuchawek w tym przedziale cenowym lub poniżej, to właściwości przypisane wokalom i instrumentom.

Sennheiser HD800 słuchawki test

Sennheiser HD 800 S to znakomicie brzmiące słuchawki. Są wygodne i mają solidną, trwałą jakość wykonania, ale podobnie jak większość modeli odsłuchowych z otwartym tyłem, nie są zbyt wszechstronne. Nie są przeznaczone do użytku na zewnątrz ani do swobodnego użytku, ale podłączone do wzmacniacza zapewniają wyjątkowe wrażenia słuchowe.

HD 800 mają jedną z najlepszych reprodukcji dźwięku. Mają dobrze wyważony średni zakres. Mają również dobrą ilość basu, aby dobrze odtwarzać większość gatunków muzycznych. Mogą brzmieć nieco ostro z już jasnymi ścieżkami, ale ogólnie ich przestrzenna i dokładna reprodukcja dźwięku stereo sprawia, że są jedną z najlepszych opcji dla neutralnych słuchaczy.

Masywne, otwarte nauszniki i pałąk są wzmocnione metalem i wysokiej jakości plastikiem. Obydwa są również wyściełane materiałem przypominającym zamsz, który sprawia, że te słuchawki wyglądają jak najwyższej jakości. Są bardziej masywne niż większość innych słuchawek odsłuchowych.