Najlepsze gramofony w 2020 r.

Udostępnij

Wszyscy wracają z powrotem do gramofonu.

Chociaż niektórzy uważali, że powrót gramofonu to tylko przelotna moda, jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować naszą własną, starannie sprawdzoną listę najlepszych gramofonów na rok 2020, 13 różnych modeli w sumie, a wszystko to za sprawą ceny, funkcji i osiągów. 

Najlepsze marki audio na całym świecie zintensyfikowały swoją grę na gramofonie, oferując linie produktów gramofonowych na każdą kieszeń. Bez względu na cenę, wszystkie posiadane przez nas gramofony są wysokiej jakości - ponieważ jesteśmy poważnymi miłośnikami winyli w sercu. Od takich producentów jak Pro-Ject, Rega, Audio-Technica, McIntosh, Denon i wielu innych, nasi profesjonaliści ważyli się na tym, na czym należy skupić uwagę na każdym poziomie.

Dobra wiadomość dla nowicjuszy: jeśli nie jesteś pewien, czy zakochasz się w graniu płyt, możesz zdecydować się na gramofon już za 100$. W ten sposób otrzymujesz te same wrażenia dotykowe, o których tak wielu innych zachwyca się (i zaskakująco dobry dźwięk) bez większego zaangażowania dolarów. Następnie, jeśli zakochasz się w winylu, możesz zrzucić poważne pieniądze na poważną konfigurację i zacząć cieszyć się rodzajem gęsiej skórki tylko winyl może się zdarzyć. 

Jeśli jednak jesteś poważnym melomanem, który już teraz docenia różnicę w jakości sprzętu wniesioną do stołu, zapraszamy do tego, co wielu uważa za najlepsze w branży repozytorium odtwarzania muzyki all-things: World Wide Stereo. 

Bez względu na to, czy jesteś nowy w świecie gramofonów, czy też dożywotnim fanem, oferujemy stałe zaproszenie do każdej z naszych klinik zajmujących się gramofonami, a także bezpłatny czas - tak krótki, jak tylko chcesz - na konsultację z jednym z naszych techników dźwięku World Wide Stereo.

salony.nautilus.net.pl


Ułatwiliśmy znalezienie najlepszych ofert na gramofony takich marek jak Audio-Technica, Pro-Ject i innych. Nasze oferty są codziennie aktualizowane, abyś nie przegapił ani jednego uderzenia, a my zapewniamy Ci wsparcie dzięki gwarancji dopasowania ceny, 60-dniowym zwrotom, łatwemu finansowaniu i bezpłatnej wysyłce. Nie widzisz tego, co chcesz na sprzedaż? Daj nam na 1.866.961.7781 lub porozmawiaj z ekspertem.

 

1. Najlepszy Gramofon dla Początkujących: Obrotowy gramofon typu U-Turn Audio Orbit Plus
Dlaczego wygrał

U-Turn Orbit Plus był faworytem fanów zanim jeszcze trafił na rynek dzięki kampanii Kickstarter 2014. Powód: jest wiele do polubienia, począwszy od opcji budowy, które pozwalają wybrać kolor bazowy, materiał na talerzu (akryl na zdjęciu), kasetę i inne. U-Turn's minimal, plug & play design jest idealny dla początkujących, a my mieliśmy swój i działa w mniej niż 5 minut. Nie ma skrótów, jeśli chodzi o dźwięk; nawet nasi najbardziej drobiazgowi profesjonaliści audio dają nowy Orbit Plus kciuk w górę.

U-Turn nie tylko buduje każdą Orbitę Plus ręcznie w swojej fabryce w Bostonie, ale także przypisuje technika audio do słuchania każdego z nich przed wysłaniem go wzdłuż. (Imponujące w tym zakresie cenowym.) Jedyny przycisk w Orbicie Plus jest do zasilania - nie ma przełącznika prędkości; trzeba ręcznie przełączać pasek z jednego rowka na drugi, aby zmienić prędkość obrotową. Jeśli jesteś typem hands-on, nie biggie... ale jeśli wolisz przełącznik, który zmienia prędkość dla Ciebie, Orbit Plus nie jest dla Ciebie. (Czy naprawdę słuchasz tyle 45s?)

Proste, niedopowiedziane ramię tonowe przesuwa się na łożysku obrotowym umieszczonym blisko rekordu, co pozwala na dokładniejsze śledzenie rowków.  Jednym ze szczegółów jest to, że nie ma w nim wbudowanej dźwigni kija.  U-Turn oferuje dźwignię kija jako wyposażenie opcjonalne, które można znaleźć tutaj.  Każda orbita jest dostarczana z już zainstalowanym kartridżem i idealnie skalibrowaną siłą śledzenia, co jest świetne dla początkujących.   

P.S. U-Turn tworzy specjalną wersję Orbity z wbudowanym przedwzmacniaczem, zwaną "The Orbit Special". Spójrz na to.
Napęd: Napęd pasowy
Automatycznie lub ręcznie: Ręczny:
Prędkości obrotowe: 33 1/3, 45
Nabój: Wkład Ortofon 2M Red (z eliptycznym trzpieniem diamentowym).
Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy: Nie / Dodatkowy przedwzmacniacz gramofonowy Pluton opcjonalny (99$)
Wyjście USB: Nie
Inne wyjścia: RCA 
 

#2. Najlepszy automatyczny gramofon: Denon DP-300F
Dlaczego wygrał
Denon DP-300F odbiera gramofony w miejscu, w którym w latach 80-tych XX wieku zostały pozostawione po przejęciu płyt CD. W tamtych czasach większość gramofonów konsumenckich była w pełni automatyczna. Słuchający umieszczali płytę na talerzu, naciskali przycisk i wszystko było zrobione.  Stamtąd gramofon podnosi ramię, kładzie je na początku płyty, delikatnie odkłada i voila, muzyka. Na końcu płyty, gramofon automatycznie podnosi ramię, delikatnie odkłada je z powrotem do uchwytu, a następnie wyłącza się. Wygodne, tak, ale w pełni automatyczne to raczej nie przypadkowe drapanie płyt.

Co więcej, ponieważ przedwzmacniacz DP-300F (w zestawie) może być włączony lub wyłączony, można go podłączyć do niemal każdego wzmacniacza zintegrowanego lub odbiornika - nawet tych bez portu wejścia gramofonowego. Dzięki temu DP-300F może współpracować z niemal każdym domowym systemem muzycznym. Wyłączenie wkładki jest również łatwe, jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się na modernizację dla czegoś o większym zasięgu. Zrób to, a Denon DP-300F z łatwością zrówna się z gramofonami, które kosztują dwa lub trzy razy więcej. Jeśli chodzi o wygląd, to DP-300F jest atrakcyjny, a jednocześnie nieskomplikowany, klasyczny wygląd, zbudowany na ściankach obudowy o grubości 4 mm, wykonanych z odlewanego ciśnieniowo aluminium. (Uwielbiamy powłoki z połyskiem). 

Tak więc: dobrze wyglądający, zbudowany jak zbiornik, w pełni automatyczny, kompatybilny z prawie wszystkim, łatwy do uaktualnienia, wykonany przez Denona - legendę branży. Czego tu nie lubić?

Jedź: Napęd pasowy
Automatycznie lub ręcznie: W pełni automatyczny
Prędkości obrotowe: 33 1/3, 45
Nabój: kaseta Denon MM; kompatybilna z różnymi kasetami o wadze od 5,0 do 10,0 g
Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy: Wbudowany przedwzmacniacz
Wyjście USB: Nie
Inne wyjścia: RCA 
 

##3. Najlepszy budżetowy gramofon z przedwzmacniaczem: U-Turn Audio Orbit Special Turntable z wbudowanym przedwzmacniaczem
U-Turn Audio Orbit Special Turntable z wbudowanym przedwzmacniaczem
Dlaczego wygrała
Gdzieś na tej stronie daliśmy "Najlepszy Gramofon dla Początkujących" Orbicie z U-Turn Audio. Teraz mówimy o Orbicie "Specjalnej" i o tym, co czyni ją tak wyjątkową - o tym, że jest ona wyposażona w przedwzmacniacz gramofonowy Plutona, który jest już wbudowany. (Oglądajcie naszego Adama Domurada, który wziął Orbit Special do ręki w najnowszej recenzji produktów wideo World Wide Stereo).

Oprócz przedwzmacniacza Pluto, U-Turn dodał do Special (dziękuję) dźwignię kija, a także akrylowy talerz. Special dostępny jest również w jednym z dwóch wspaniałych wykończeń cokołów z litego twardego drewna: klon cięty płasko i orzech ryflowany.

Zaleta posiadania już wbudowanego przedwzmacniacza? Na początek, ponieważ przedwzmacniacz robi to, co robi zewnętrzny wzmacniacz lub odbiornik, masz do czynienia z jednym urządzeniem mniej. Możesz dosłownie podłączyć swój Orbit Special do dowolnych głośników w domu i uruchomić go w kilka sekund.

Dla pieniędzy, Orbita jest trudna do pobicia. A dla amerykańskiej firmy z branży elektroniki użytkowej, to coś mówi.

Jedź: Napęd pasowy
Automatycznie lub ręcznie: Ręczny:
Prędkości obrotowe: 33 1/3, 45
Nabój: Nagrodzony wkład Ortofon 2M Red.
Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy: Tak, przedwzmacniacz gramofonowy Plutona  
Wyjście USB: Nie
Inne wyjścia: RCA