Odrodzenie legendy Technics SL 1200

Udostępnij

Legendarny gramofon winylowy Technics SL 1200 od wielu dekad pozostaje niezastąpionym narzędziem wśród sprzętu DJ-skiego. Jednak w historii gramofonów zdarzały się również momenty, w których prześladowała je zła reputacja związana z niską jakością dźwięku. W tym roku, na targach CES 2016, odbędą się obchody 50-lecia modelu, do których Technics szeroko się przygotował. Firma wypuści dwa modele Grand Class skierowane do audiofilów: SL-1200G w aluminiowej obudowie oraz limitowaną edycję SL-1200GAE w magnezowej obudowie, oba będą limitowane do 1200 sztuk.

Wyposażone w tłumione ramię tonowe i trzypoziomowy talerz, modele te z pewnością przypadną do gustu prawdziwym entuzjastom hi-fi. Każdy gramofon będzie wyposażony w nowy mikroprocesor sterujący systemem napędu bezpośredniego, co pozwoli wyeliminować drgania spowodowane zmianami chwilowej prędkości obrotowej talerza.

Sprzedaż gramofonów winylowych powoli wzrasta i nic dziwnego, że Technics czerpie zyski z wiarygodności modelu 1200. Cena legendy pozostaje na razie tajemnicą. Premiera modelu 1200GAE jest planowana na lato, natomiast 1200G będzie dostępny bliżej grudnia.